25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

1/16 TAURON Pucharu Polski: BKS Visła Proline Bydgoszcz - Cuprum Lubin 1:3

BKS Visła Proline Bydgoszcz przegrał z Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 28:26, 18:25, 16:25) w meczu 1/16 TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. MVP został wybrany Remigiusz Kapica. Do II rundy pucharowych rozgrywek awansowali lubinianie.

Dla kibiców zespołów z niższych klas rozgrywkowych przyjazd czołowych polskich drużyn jest wielkim wydarzeniem, możliwością zobaczenia wielkich siatkarskich indywidualności.

W Bydgoszczy w wyjściowym składzie pojawił się Kamil Maruszczyk i zaliczył bardzo udany występ. W całym meczu zdobył 13 punktów, notując w ataku skuteczność aż 71% (skończył 12 na 17 piłek). Z początku spotkanie było wyrównane, jednak dzięki środkowym Cuprum dość szybko udało się przyjezndym odskoczyć 10:7. Nie trwało to długo, bo gospodarze w mgnieniu oka wyrównali i znów oglądaliśmy kawał równej gry. Ostatecznie triumfowali lubinianie 25:21.

Po przerwie lepiej dysponowani byli bydgoszczanie. Szybko zbudowali sobie przewagę 8:3. Z czasem systematycznie siatkarze z Lubina odrabiali straty, punkt po punkcie i do remisu doprowadzili przy stanie 18:18, dzięki dobrej zagrywce Kamila Maruszczyka. Sprawiła ona rywalom spore problemy. W końcówce było sporo emocji (wynik wciąż oscylował wokół remisu), aż doszło do gry na przewagi 25:25. Więcej szczęścia było niestety po stronie Bydgoszczy 28:26.

W trzecim secie ponownie gra była wyrównana mniej więcej do połowy partii. Wtedy goście zaczęli budować przewagę. Dokładając do tego błędy gospodarzy, wynik szybko stał się bardzo korzystny dla Cuprum Lubin 17:22. Wtedy pojedynczym blokiem popisał się Florian Krage i przewaga wzrosła jeszcze bardziej. Ostateczny cios zadał Marcin Waliński, zagrywając na koniec asa serwisowego. Od tej pory nic nie było w stanie już nas zatrzymać. Plusligowy zespół poszedł za ciosem. Przewaga szybko wzrastała, a sami siatakrze znad Brdy podawali pomocną dłoń rywalom, popełniając proste błędy 10:6. To nakręciło nas do coraz lepszej gry i powiększania przewagi 19:13. Bydgoszczanie natomiast nie potrafili nawiązać walki, przegrywając ostatniego seta 16:25.