25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

ME U22M: Hiszpania - Polska 0:3

Polska pokonała Hiszpanię 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) w pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U22 mężczyzn, które od wtorku do niedzieli są rozgrywane w Holandii. Najbardziej wyrównane były dwie pierwsze partie wtorkowego spotkania. Jutro Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. Pierwszy gwizdek tego starcia o godzinie 16.30. W składzie drużyny narodowej są zawodnicy znani z parkietów TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Polska drużyna przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu rozpoczęła w drugiej połowie maja. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w Zakopanem. Kolejne w Kędzierzynie-Koźlu. Tam też Polacy rozegrali sparingi z Czechami.

Następnie podopieczni Dariusza Luksa udali się do Francji, gdzie mieli okazję sprawdzić swoją formę z Trójkolorowymi. Natomiast od drugiej połowy czerwca przygotowywali się do turnieju w Bełchatowie. Swoje przygotowania zakończyli w Nowym Dworze Mazowieckim, skąd udali się już bezpośrednio do Holandii.

Reprezentacja Polski mecze fazy grupowej rozgrywa w Groningen. We wtorek Biało-Czerwoni rozegrali pierwszy mecz podczas mistrzostw Europy. Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Hiszpanów 12:10. Polacy nie mieli zamiaru składać broni. Dotrzymywali kroku rywalom 15:16. Do samego końca premierowej odsłony spotkania gra była zacięta. W decydujących akcjach chłodną głowę zachowali Polacy i wygrali 25:23. W ataku dobrze sobie radził Tytus Nowik i Kamil Szymendera.

W drugiej części meczu gra układa się ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Początek okazał się lepszy dla podopiecznych duetu trenerskiego Dariusz Luks - Konrad Cop 9:8. Zespół z Hiszpanii nie składał broni. W połowie tej partii wyszedł na prowadzenie 16:15. Do końca tego seta, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie, gra była równa. Dużo skuteczniejsi w decydujących akcjach okazali się Biało-Czerwoni 23:21. Warto podkreślić dobrą grę blokiem Jakuba Majchrzaka. Polacy utrzymali dwupunktowe prowadzenie i w tym fragmencie spotkania wygrali 25:23.

Reprezentacja Polski poszła za ciosem. W trzecim secie dość szybko, dzięki mocnej zagrywce i udanym kontratakom wyszła na prowadzenie 9:6 i 14:10. Nie do zatrzymania był Nowik. W tym fragmencie gry podopieczni Ricardo Maldonado nie potrafili znaleźć sposobu, żeby zatrzymać dobrze dysponowanych Polaków 12:19. Polska drużyna do końca już kontrolowała sytuację na parkiecie. Pewnie zwyciężyła w trzeciej partii 25:20 i całym meczu 3:0.

W środę Polaków czeka drugie spotkanie w fazie grupowej. Po przeciwnej stronie siatki staną Węgrzy. Początek meczu w Groningen zaplanowano na godzinę 16.30.

Polska: Jakub Majchrzak (8), Kamil Szymendera (9), Kajetan Kubicki (2), Tytus Nowik (16), Mateusz Kufka (3), Radosław Puczkowski (8), Maksymilian Granieczny (L), Kuba Hawryluk oraz Piotr Śliwka (5), Jakub Nowak (3), Damian Biliński, Igor Zawadzki (1), Bartosz Grzona (4), Maksym Kędzierski.

Hiszpania: Carlos Nieves Suarez (16), Alejandro Ribas Brockert (9), Jaime Arjones Fetteiros (1), Luke Belda de Vial (7), Azzdin Mimoun Chakrani (8), Pablo Perez Lledo (6), Hugo Marza Suarez (L) oraz Alejandro Sanchez Sayes (L), Roi Losada Gordaliza, Florentino Ruda Martinez (3).