3 0
25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kozienice 2020: lublinianie na czwartej lokacie

LUK Politechnika Lublin przegrała z MKS Będzin 1:3 (18:25, 22:25, 25:22, 21:25) w meczu o trzecie miejsce na zakończenie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej w Kozienicach. Dla lublinian był to cenny sprawdzian formy przed sezonem 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W spotkaniu finałowym Cerrad Enea Czarni Radom uległ Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 19:25).

LUK Politechnika Lublin w niedzielę zagrała o trzecie miejsce na zakończenie turnieju w Kozieniach. Rywalem lublinian był zespół plusligowy MKS Będzin. W pierwszej partii będzinianie bardzo szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry 15:8 i 20:13. Co prawda w końcówce serią dobrych zagrywek popisał się Jakub Peszko 16:22, ale to nie wystarczyło, aby nawiązać równą walkę. W ostatniej akcji premierowej odsłony meczu Szymon Romać zaserwował piłkę w połowę siatki 18:25.

Drugi set od dobrej zagrywki rozpoczął Kamil Durski 3:0. W dalszej części ręki w ataku nie zwalniał Jędrzej Goss 6:3. MKS do gry próbował poderwać Rafał Sobański 4:7. Podopiecznym Jakuba Bednaruka udało się wyrównać stan rywalizacji dopiero w połowie partii 14:14. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt 18:18. W końcówce będzinianie, dzięki dobrym blokom Bartosza Gawryszewskiego odskoczyli na dwa oczka 20:18. Ostatnie akcje były zacięte. Po stronie drużyny z Będzina ciężar gry w ataku na swoje barki wziął Rafał Faryna. Natomiast w polu serwisowym równych sobie nie miał Sobański. To właśnie as serwisowy tego przyjmującego zakończył drugą partię 25:22.

Kolejna część niedzielnego meczu to niemal kopia wcześniejszej. Niewielką przewagę wypracowali siatkarze LUK Politechniki 7:5. Będzienianie dzięki zagrywkom Gawryszewskiego szybko wyrównali wynik 7:7. W połowie partii podopieczni Macieja Kołodziejczyka, za sprawą dobrych serwisów Romacia objęli prowadzenie 14:10. Z czasem lublinianie zaczęli popełniać proste błędy, które wykorzystali siatkarze MKS-u Będzin 13:15. Jednak zawodnicy z Lublina tym razem utrzymali odpowiednią koncentrację do końca, zwyciężając w tym secie 25:22. Ostatni punkt po ataku z szóstej strefy zdobył Peszko.

W czwartym secie dość szybko kilkupunktową przewagę wypracowali będzinianie 6:3. W ataku dobrze sobie radził Kacper Bobrowski. Pomimo starań lubelskich siatkarzy, sytuację na parkiecie kontrolowała drużyna z Będzina 12:7. W połowie partii MKS Będzin włączył przysłowiowy piąty bieg 18:11. Lublinianie nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych rywali. Co prawda, w koncówce nadzieje na przedłużenie rywalizacji dały zagrywki Grzegorza Pająka 21:24. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Zagłębia, a dokładnie Sobańskiego, który zaatakował skutecznie z prawego skrzydła 25:21.

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kozienice 2020
29 sierpnia (sobota)
Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)
Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 3:0 (25:15, 25:14, 25:23)

30 sierpnia (niedziela)
Mecz o 3. miejsce: LUK Politechnika Lublin - MKS Będzin 1:3 (18:25, 22:25, 25:22, 21:25)
Mecz o 1. miejsce: Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 19:25)

Końcowa kolejność drużyn Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kozienice 2020