25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Podsumowanie sezonu 2019/20: Czas gry

Sezon 2019/20 KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn za nami. Na pewno nie takiego zakończenia rozgrywek życzyli sobie zawodnicy, trenerzy, włodarze klubu, kibice, sponsorzy, a także my - dziennikarze Polskiej Ligi Siatkówki. Niestety rozpowszechniająca się epidemia koronawirusa (COVID-19) uniemożliwiła dokończenie rozgrywek. Przygotowaliśmy kilka podsumowań, ciekawostek i statystycznych danych dotyczących tegorocznego sezonu. Dzisiaj bliżej przyjrzeliśmy czasowi, jaki dany zespół spędził na pierwszoligowych parkietach.

Czternaście drużyn sezonu 2019/20 KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli APP Krispol Września, AZS AGH Kraków, BBTS Bielsko-Biała, Exact Systems Norwid Częstochowa, KFC Gwardia Wrocław, KPS Siedlce, Lechia Tomaszów Mazowiecki, LUK Politechnika Lublin, MCKiS Jaworzno, Mickiewicz Kluczbork, SMS PZPS I Spała, SPS Chrobry Głogów, Stal Nysa S.A. i ZAKSA Strzelce Opolskie na parkietach spędziły łącznie 288 godzin i 35 minut.

3. Mickiewicz Kluczbork

Statystyka całkowitego czasu gry drużyn KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/20
1. KFC Gwardia Wrocław - 44 godziny i 45 minut
Wrocławska drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn, która spędziła na boisku najwięcej czasu. W tegorocznym sezonie rozegrała 25 meczów w rundzie zasadniczej. Łączy czas trwania wszystkich tych spotkań wynosi 44 godziny i 45 minut. Co ciekawe, podopieczni Krzysztofa Janczaka o blisko pół godziny dłużej rozgrywali swoje pojedynki przed własną publicznością. Czas Gwardzistów spędzony na parkiecie w roli gospodarza wynosi 22 godziny i 39 minut. Z kolei w roli gości 22 godziny i 6 minut.

2. MCKiS Jaworzno - 44 godziny i 23 minuty
Drugim zespołem, który spędził na parkiecie najwięcej czasu jest MCKiS Jaworzno. Drużyna prowadzona przez Mariusza Sygułę swoje 25 meczów rozegrała w czasie 44 godzin i 23 minut. W porównaniu do wrocławian o 22 minuty mniej. Jaworznianie to ekipa, która praktycznie tyle samo czasu grała swoje domowe spotkania, jak i te wyjazdowe. W tym sezonie kibice mogli podziwiać grę MCKiS w Jaworznie przez 22 godziny i 5 minut. Natomiast na wyjeździe łączny czas trwania meczów wyniósł 22 godziny i 18 minut. Różnica wynosi zaledwie 13 minut.

3. Lechia Tomaszów Mazowiecki - 44 godziny i 5 minut
Trzecim i zarazem ostatnim zespołem, który przekroczył granicę 44 godzin jest Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tomaszowianie spędzili na boisku dokładnie 44 godziny i 5 minut. W zestawieniu mecze domowe kontra mecze na wyjeździe, w przypadku tej drużyny są spore rozbieżności. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy w tegorocznym sezonie we własnej hali rozgrywali spotkania tylko przez 19 godzin i 47 minut. Z kolei w roli gościa grali znacznie dłużej, bo aż 24 godziny i 18 minut. Różnica wynosi zatem 5 godzin i 29 minut.

4. Exact Systems Norwid Częstochowa - 43 godziny i 56 minut
Tuż za podium uplasował się Exact Systems Norwid Częstochowa. Częstochowianie na parkiecie spędzili blisko 44 godziny, a dokładnie 43 i 56 minut. Z zestawienia wyraźnie widać, że podopieczni Piotra Lebiody  przed swoimi kibicami rozgrywali najdłuższe mecze. Czas domowych spotkań wyniósł 22 godziny i 45 minut. Na wyjazdach grali trochę krótsze pojedynki, o łącznym czasie 21 godzin i 11 minut.

5. APP Krispol Września - 43 godziny i 50 minut
Drużynie APP Krispol Września też niewiele zabrakło do okrągłej liczby 44 godzin. Na parkiecie spędzili 43 godziny i 50 minut. Warto jednak nadmienić, że ten zespół rozegrał wszystkie 26 spotkań w rundzie zasadniczej. Jak się okazuje, swoim kibicom nie fundował zbyt długich meczów. We własnej hali rozegrał pojedynki w czasie 20 godzin i 5 minut. Jednak podczas wyjazdów gra wrześnian znacząco się wydłużyła, bo aż o 3 godziny i 40 minut. W roli gości ich całkowity czas gry wyniósł 23 godziny i 45 minut.

6. BBTS Bielsko-Biała - 43 godziny i 49 minut
Druga drużyna sezonu 2019/20, czyli BBTS Bielsko-Biała na parkiecie spędziła 43 godziny i 49 minut. Zaledwie minutę mniej, niż APP Krispol Września. Bielszczanie podobnie jak wrześnianie rozegrali komplet spotkań w rundzie zasadniczej. Podczas domowych meczów na boisku spędzili 20 godzin i 35 minut. Natomiast podczas starć na wyjeździe już 23 godziny i 14 minut.

7. SPS Chrobry Głogów - 43 godziny i 38 minut
SPS Chrobry Głogów jeden z dwóch beniaminków tegorocznego sezonu KRISPOL 1. Ligi, znalazł się w połowie zestawienia. Głogowianie na parkietach 1. Ligi spędzili 43 godziny i 38 minut. Podopieczni Dominika Walencieja bardzo dobrze czuli się we własnej hali i przed swoimi kibicami. Domowe mecze rozegrali w czasie 23 godzin i 8 minut. Na wyjeździe tego czasu było już nieco mniej, bo 20 godzin i 30 minut.

8. AZS AGH Kraków - 43 godziny i 1 minuta
AZS AGH Kraków zajął 8. miejsce w klasyfikacji drużyn KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/20, a także w zestawieniu całkowitego czasu gry. Akademicy swoje 25 meczów rozegrali w czasie 43 godzin i 1 minuty. Trochę dłużej krakowianie prezentowali swoje umiejętności siatkarskie, podczas domowych spotkań, bo przez 22 godziny i 24 minuty. Z kolei na wyjeździe czas ich gry wyniósł 20 godzin i 37 minut.

9. LUK Politechnika Lublin - 42 godziny i 14 minut
Trzecia drużyna pierwszoligowych rozgrywek - LUK Politechnika Lublin, jak się okazuje wcale tak dużo czasu nie spędziła na boisku, a mimo to znalazła się na podium sezonu 2019/20 KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Siatkarze beniaminka 25 spotkań rozegrali w łącznym czasie 42 godzin i 14 minut. Akurat w przypadku tej drużyny, wyraźnie daje się zauważyć, że wolała dłużej grać we własnej hali, bo przez blisko 23 godziny, a dokładnie 22 godzny i 57 minut. Podczas wyjazdów na boisku spędzili tylko 19 godzin i 17 minut.

10. KPS Siedlce - 41 godzin i 50 minut
KPS Siedlce jedna z najmłodszych drużyn w lidze, zaraz obok SMS PZPS I Spała to ostatnia drużyna, która przekroczyła granicę ponad 40 godzin na pierwszoligowych parkietach. Podopieczni Mateusza Grabdy mecze w rundzie zasadniczej, które pozwoliły im się utrzymać w rozgrywkach, rozegrali w czasie 41 godzin i 50 minut. Porównywalny czas spędzili na boisku podczas pojedynków w Siedlcach - 20 godzin i 19 minut, a także podczas wyjazdowych potyczek - 21 godzin i 31 minut.

11. ZAKSA Strzelce Opolskie - 39 godzin i 24 minuty
Jedyną ekipą, która przekroczyła granicę 39 godzin spędzonych na boisku jest ZAKSA Strzelce Opolskie. Ten drugi zespół beniaminka tegorocznego sezonu, który rozegrał wszystkie 26 spotkań w rundzie zasadniczej grał dokładnie przez 39 godzin i 24 minuty. Znacznie krócej trwały jego domowe mecze, bo 18 godzin i 38 minut. Z kolei na wyjazdach jego łączny czas wyniósł 20 godzn i 46 minut.

12. Mickiewicz Kluczbork - 38 godzin i 56 minut
Pierwszym zespołem, któremu naprawdę niewiele zabrakło, bo zaledwie 4 minuty, do pełnej liczby 39 godzin jest Mickiewicz Kluczbork. Kluczborczanie swoją grą cieszyli kibiców, w tym sezonie przez dokładnie 38 godzin i 56 minut. Domowe spotkania podopiecznych Mariusza Łysiaka trwały 20 godzin i 3 minuty. Na wyjazdach natomiast blisko godzinę mniej, bo 18 godzin i 53 minuty.

13. Stal Nysa S.A. - 38 godzin i 55 minut
Stal Nysa S.A. - mistrz rundy zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, jak przystało na prawdziwego mistrza jest drugą drużyną w klasyfikacji, która spędziła najmniej czasu na boisku. Wynika to w głównej mierze z faktu, że na 26 rozegranych spotkań, aż 13 zakończyło się zwycięstwem nyskiego zespołu 3:0, w 8 meczach wygrał 3:1 i raz przegrał 1:3. Do tego rozegrał tylko trzy pięciosetowe pojedynki, z czego jedno wygrał, a dwa przegrał. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha spędzili łącznie na parkiecie 38 godzin i 55 minut. Odpowiednio podczas domowych spotkań wynosi 19 godzin, a wyjazdowych 19 godzin i 55 minut.

14. SMS PZPS I Spała - 37 godzin i 38 minut
SMS PZPS I Spała najmłodsza drużyna w KRISPOL 1. Lidze, spędziła najmniej czasu na boisku. Łączy czas tego zespołu wyniósł 37 godzin i 38 minut. Spalska młodzież przez cały sezon robiła wszystko, co w jej mocy, aby zaprezentować kibicom możliwie najwyższy poziom sportowy. Podczas spotkań w COS OPO Spała kibice mogli oglądać ich grę przez 20 godzin i 47 minut. Na wyjeździe podopieczni Marka Skrobota grali znacznie krócej, bo tylko przez 16 godzin i 51 minut.