Sobota z PLS 1. Ligą: REA BAS Białystok - AZS AGH Kraków 3:2
REA BAS Białystok pokonał AZS AGH Kraków 3:2 (25:23, 27:25, 22:25, 21:25, 15:9) w sobotnim meczu 21. kolejki PLS 1. Ligi. Po raz drugi w fazie zasadniczej białostoczanie pokonali Akademików. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną białostoczan 3:1. MVP tego starcia został wybrany Sebastian Lisicki.
Drużyna z Białegostoku to obecnie dziesiąta ekipa PLS 1. Ligi. Białostoczanie bardzo dobrze zaczęli sezon, zajmując pozycje w górnej części tabeli, ale w ostatnich tygodniach zaliczyli serię porażek przerwaną zwycięstwem z zespołem z Sulęcina. Akademicy natomiast plasowali się na 13. lokacie zagrożonej pozycji spadkiem z 1. Ligi. Obie drużyny walczą o utrzymanie na zapleczu PlusLiga, dlatego sobotnie starcie zapowiadało się niezwykle interesująco.
Spotkanie pomiędzy obiema drużynami było zacięte i emocjonujące. Dwie pierwsze partie na swoją stronę rozstrzygnęli gospodarze. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Sebastian Lisicki, Mikołaj Miszczuk i Jan Król. Warto podkreślić, że w końcówkach dwóch pierwszych setów więcej zimnej krwi zachowali właśnie podopieczni Łukasza Jurkojcia, wygrywając odpowiednio 25:23 i 27:25.
Siatkarze z grodu Kraka nie mieli zamiaru składać broni. W kolejnych dwóch partiach popisali się dużo lepszą grą. Dobrą zmianę dał Jakub Kaliszuk, który od trzeciego seta pojawił się już od początku i grał do końca. W tym fragmencie gry po stronie AZS AGH dobrze spisywał się także Igor Oziabło oraz Bartłomiej Potrykus. Tym razem w końcówkach lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Kubackiego, którzy zwyciężyli 25:22 w trzecim, a w czwartym secie 25:21.
Nie brakowało emocji także w tie-breaku. Lepiej się on zaczął dla Akademików 3:1. Jednak przed zamianą stron to REA BAS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 8:6, po kolejnym udanym bloku Lisickiego. Po zamianie stron gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę. W polu serwisowym dobrze spisywał się Dawid Gruszczyński 12:7. Drużyna z Białegostoku nie dała sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa. Mecz zakończył skutecznym blokiem Adrian Gwardiak, który zatrzymał atak Kaliszuka 15:9.
Pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/action/show/id/1103969.html#pktvspkt
Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/action/show/id/1103969.html#stats
Powrót do listy